पालुंगो साग सबैभन्दा तागतिलो !

कृषिपाटी
२३ फाल्गुन २०७८, सोमबार १५:५९

 

 

हरियो सागमध्ये पालुंगो सबैभन्दा तागतिलो हुन्छ भनिन्छ । यो साग खाँदा पनि हामी यस्तै सोचिरहेका हुन्छौँ । पालुंगोको तरकारी, सुपसहित थुप्रै परिकार बनाउन सकिन्छ । यसमा पर्याप्त मात्रामा भिटामिन ए, के, सी, म्याग्नेसियम, आइरन र म्यागनिज हुन्छ । क्यालोरी, प्रोटिन, कार्बोहाइड्रेट, फ्याट, फाइबर र खनिज पनिपाइन्छ यसमा ।

 

विभिन्न अध्ययनअनुसार, रक्तचापलाई ठाउँमा राख्न, आँखाको ज्योति बढाउन र अक्सिडेटिभ तनाव कम गर्न पालुंगोको सेवन उपयुक्त हुन्छ ।
रक्तअल्पताको समस्या भएकाहरूले त झन् पालुंगो खानु अति राम्रो मानिन्छ । यसमा पर्याप्त मात्रामा आइरन हुने भएकोले यो नियमित खाँदा रगतको कमी हुन पाउँदैन । यसमा भएको आइरन पनि हाम्रो शरीरले सहजै सोस्ने खालको हुन्छ ।

 

गर्भवती महिलालाई प्रायः फोलिक एसिडको कमी हुने गर्छ । यो कमी हटाउन पालुंगो खानु फाइदाजनक हुन्छ । पालुंगोले हाम्रो रोग प्रतिरोधक प्रणालीलाई बलियो बनाउँछ । यसमा प्रशस्त मात्रामा एन्टिअक्सिडेन्ट हुन्छ । यसको नियमित सेवन गरे बिरामी परिँदैन, शरीरमा संक्रमणको जोखिम पनि कम हुन्छ ।

 

 

पालुंगोले हाड बलियो बनाउँछ । यसमा दूधपछि पर्याप्त मात्रामा क्याल्सियम पाइन्छ । त्यही भएर यसको सेवनले हाड दह्रो हुने गर्छ । यसमा पाइने क्याल्सियम बढ्दा बालबालिका, बूढापाका, गर्भवती र स्तनपान गराउने आमाहरूका लागि निकै लाभदायक मानिन्छ । पालुंगो खानाले स्तनपान गराउने आमामा दूधको उत्पादनसमेत बढ्छ ।

 

 

पालुंगोमा धेरै मात्रामा म्याग्नेसियम नामक पोषकतत्त्व हुन्छ । म्याग्नेसियमले हाम्रा शरीरमा ऊर्जा दिन्छ । यसैले यसको सेवन हतपती थकाइको अनुभव हुँदैन ।
पालुंगोको सेवनले मांसपेशीलाई बलियो बनाउँछ । यसमा भएको इनअर्गेनिक नाइट्रेट मांसपेशीलाई बलियो बनाउने गरेको हो । यसमा भएको फ्लेबोनोइडले एन्टिअक्सिडेन्टको काम गर्छ । यो तत्त्वले रोगप्रतिरोधक क्षमता बढाउँछ, मुटुसम्बन्धी रोगसँग लड्न सघाउँछ ।

 

 

यसमा पाइने बिटा क्यारोटिन र भिटामिन सीले शक्तिक्षय हुनबाट जोगाउँछ । यसको सेवनले पाचनतन्त्र बलियो हुन्छ, भोकसमेत बढाउँछ । पालुंगो भिटामिन ‘ए’को राम्रा स्रोत हो । यो भिटामिन आँखाको ज्योति बढाउन निकै उपयोगी हुन्छ । हामीले आँखाको ज्योति बढाउन गाँजर खाने गरेका छौं, तर गाँजरबाहेक पालुंगोमा समेत पर्याप्त मात्रामा भिटामिन ‘ए’ हुन्छ । त्यसैले पालुंगो नियमित रूपमा खान सके आँखाको ज्योति बढ्दै जान्छ ।

 

 

पालुंगो कपालका लागि समेत फाइदाजनक मानिन्छ । कपाल झर्ने समस्या भएका व्यक्तिले नियमितजसो पालुंगो खाने गर्दा त्यसबाट मुक्ति पाइन्छ । शरीरमा आइरनको कमी भयो भने कपाल झर्ने हो, पालुंगोमा आइरन पर्याप्त मात्रामा पाइन्छ । पालुंगोको सेवनले छाला रुखो हुनबाट जोगिन्छ । अनुहारको डन्डिफोर, कालो पोतो हट्दै जान्छ । यो सागलाई शारीरिक तौल घटाउनसमेत उपयोगी मान्ने गरिएको छ । यसमा क्यालोरी र फ्याट धेरै कम हुन्छ भने फाइबर (रेसा) चाहिँ धेरै मात्रामा हुन्छ । यसैले तौल कम गर्न पालुंगो खानु उचित मानिन्छ ।

 

-रक्तचापलाई ठाउँमा राख्न

 

-आँखाको ज्योति बढाउन

 

-रक्तअल्पता हुन नदिन

 

-गर्भवती महिलामा फोलिक एसिडको कमी हुन नदिन

 

-रोगप्रतिरोधी प्रणाली बलियो बनाउन

 

-हाड दरिलो पार्न

 

-पाचनतन्त्र बलियो बनाउन

 

-कपाल झर्न नदिन

 

-छाला चम्काउन

 

-डन्डिफोर, कालो पोतो हटाउन

 

-शारीरिक तौल घटाउन

 

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*